ekasa

 

 

eKasa

 

 Od 01.04.2019 začala platiť pre všetkých podnikateľov nová legislatíva ohľadne registrácie platieb v hotovosti. Budú sa používať nové online registračné pokladnice, tzv. eKasy, ktoré budú priamo napojené cez internet na server Finančnej správy.

Odporúčame, nenechávajte si riešenie ohľadne eKasy na poslednú chvíľu!!

My sme na to pripravení. Buďte aj VY!

Vašej novej eKase zabezpečíme spustenie, zaškolenie, servis - príďte sa k nám poradiť ;-) 

 

Čo je eKasa

Finančná správa pripravila projekt online napojenia všetkých pokladníc na portál finančnej správy eKasa. Kým doteraz mali podnikatelia možnosť vybrať si napojenie na systémy finančnej správy (v podobe VRP) dobrovoľne, po novom bude pripojenie na finančnú správu povinné. Z elektronických registračných pokladníc (ERP) sa stanú online registračné pokladnice (ORP). Pokladnicou bude môcť byť nielen klasická ERP, ale aj tablet, mobil, počítač či VRP.
Ide o online napojenie všetkých pokladníc na finančnú správu. V praxi to bude znamenať, že o každom nákupe/transakcii bude mať finančná správa informáciu okamžite, nakoľko každý vydaný doklad bude zaevidovaný na centrálnom úložisku eKasa. Podmienkou je internetové pripojenie, prostredníctvom ktorého sa informácie budú odosielať na centrálne úložisko finančnej správy.

Akým spôsobom sa pripojím na eKasu?

Každý podnikateľ bude musieť požiadať o pridelenie kódu pokladnice – tzv. eKasa klient. Žiadosti o pridelenie kódu sú už dostupné na portáli finančnej správy v osobnej zóne daňovníka (OIZ) v Katalógu formulárov. V tejto časti nájdete postup, ktorým sa pri podávaní žiadostí musíte riadiť. Vygenerovaný certifikát je potrebné jednoducho vložiť do eKasy priamo cez cloud výrobcu pokladnice. Podrobnejšie informácie o pripojení nájdete na stránkach Finančnej správy.

Dokedy sa musím pripojiť na eKasu?

Od 1. apríla 2019 sa musia k systému pripojiť všetky novovzniknuté prevádzky a nové pokladnice (tí,ktorí prvý krát začnú po 1.4. evidovať tržbu).
Od 1.1.2020 musia byť na systém eKasa celoplošne napojení všetci podnikatelia, ktorí prijímajú hotovosť.

Kde kúpim pokladnicu vhodnú na eKasu?

Pokladnicu vhodnú na eKasu kúpite priamo u nás v Skalici. Máme pre Vás nachystaných viacero variantov od rôznych výrobcov (FiskalPRO, Elcom, O2). Riešenie Vám "ušijeme" na mieru podľa Vašich želaní a potrieb. K tomu Vám zabezpečíme funkčnú a bezproblémovú WiFi sieť a všetko ostatné, čo budete potrebovať pre pripojenie na eKasu. Kontaktujte nás, radi Vám poradíme a pomôžeme.

Môžem mať aj VRP?

Samozrejme! VRP je určená pre živnostníkov alebo menšie firmy, ktoré majú menší počet bločkov. 

Virtuálna registračná pokladnica je bezplatná aplikácia finančnej správy. K prevádzke je potrebný iba mobilný telefón a tlačiareň bločkov (prípadne počítač a klasická tlačiareň na A4).Všetky potrebné informácie nájdete na webových stránkach finančnej správy. V našej ponuke nájdete kompletné riešenie pre VRP so vstavanou tlačiarňou pokladničných bločkov. 

Kde kúpim VRP?

V našej ponuke nájdete kompletné riešenie pre VRP so vstavanou tlačiarňou pokladničných bločkov. 

 

Neváhajte a kontaktujte nás!

Poradíme alebo navrhneme kompletné riešenie

Používate pokladničný systém na počítači? (prepojenie s fiškálnou tlačiarňou): *

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info