ekasa

 

 

Finančná správa pripravila projekt online napojenia všetkých pokladníc na portál finančnej správy eKasa. Kým doteraz mali podnikatelia možnosť vybrať si napojenie na systémy finančnej správy (v podobe VRP) dobrovoľne, po novom bude pripojenie na finančnú správu povinné. Z elektronických registračných pokladníc (ERP) sa stanú online registračné pokladnice (ORP). Pokladnicou bude môcť byť nielen klasická ERP, ale aj tablet, mobil, počítač či VRP. Ide o online napojenie všetkých pokladníc na finančnú správu. V praxi to bude znamenať, že o každom nákupe/transakcii bude mať finančná správa informáciu okamžite, nakoľko každý vydaný doklad bude zaevidovaný na centrálnom úložisku eKasa. Podmienkou je internetové pripojenie, prostredníctvom ktorého sa informácie budú odosielať na centrálne úložisko finančnej správy.
Každý podnikateľ bude musieť požiadať o pridelenie kódu pokladnice – tzv. eKasa klient. Žiadosti o pridelenie kódu sú už dostupné na portáli finančnej správy v osobnej zóne daňovníka (OIZ) v Katalógu formulárov. V tejto časti nájdete postup, ktorým sa pri podávaní žiadostí musíte riadiť. Vygenorovaný certifikát je potrebné jednoducho vložiť do eKasy priamo cez cloud výrobcu pokladnice. Podrobnejšie informácie o pripojení nájdete na stránkach Finančnej správy.
Od 1. apríla 2019 sa musia k systému pripojiť všetky novovzniknuté prevádzky a nové pokladnice (tí,ktorí prvý krát začnú po 1.4. evidovať tržbu), všetky ostatné subjekty postupne od 1. apríla 2019 do 30. júna 2019. Od 1. júla 2019 musia byť na systém eKasa celoplošne napojení všetci podnikatelia.
Pokladnicu vhodnú na eKasu kúpite priamo u nás. Máme pre Vás nachystaných viacero variantov od rôznych výrobcov (FiskalPRO, Elcom, O2). Riešenie Vám "ušijeme" na mieru podľa Vašich želaní a potrieb. K tomu Vám zabezpečíme funkčnú a bezproblémovú WiFi sieť a všetko ostatné, čo budete potrebovať pre pripojenie na eKasu. Kontaktujte nás, radi Vám poradíme a pomôžeme.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info